Як проводиться гастроскопія
Гастроскопія (фіброезофагогастродуоденоскопію або ФЕГДС) проводиться натщесерце за допомогою тонкого еластичного зонда ― волоконного ендоскопа (гастроскопа). Під час дослідження лікар-ендоскопіст отримує повне уявлення про стан слизової оболонки стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки, їхні зміни, локалізацію поточного захворювання, глибину і розміри вогнища запалення, може діагностувати ерозивно-виразкові ураження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, виявити різні новоутворення (поліпи, ранню стадію раку), кровотечі.
Можливості гастроскопії
Крім того, під час проведення гастроскопії є можливість зробити біопсію ― взяти зразки слизової або утворень на ній для подальшого цитологічного й гістологічного дослідження, провести дослідження на Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori). Гастроскопія дає змогу уточнити порушення моторної функції шлунка, виявити супутні захворювання, наприклад, дуоденогастральний рефлюкс. Також гастроскопія допомагає контролювати динаміку лікувального процесу. Гастроскопія зазвичай триває близько 15-20 хвилин.
Гастроскопія ― найточніший метод виявлення новоутворень шлунка. Кожна людина після 40 років має щорічно пройти це дослідження, яке дає можливість на ранній стадії виявити рак шлунка і вчасно провести його лікування.
Як підготуватись до гастроскопії:
За кілька днів до процедури слід припинити прийом препаратів, які розріджують кров. Це знизить ризик кровотечі. За день перед обстеженням необхідно виключити з раціону продукти, які можуть спричинити здуття живота, як от: капуста, квасоля, горох, чорний хліб, насіння, горіхи, газовані напої. Не приймати активоване вугілля і препарати з вмістом заліза. Останній прийом їжі за 8-10 годин до обстеження.
Якщо з'явилися проблеми, важливо вчасно пройти гастроскопію Тому що час завжди грає проти вашого здоров'я.